Jeśli często ponosisz wydatki służbowe w Niemczech lub innych krajach UE - masz prawo do zwrotu VAT z Niemiec oraz innych krajów Unii Europejskiej.

Możliwość elektronicznego wnioskowania o zwrot VAT z UE (w tym z Niemiec) istnieje od 01.01.2010 roku. Aby móc wnioskować o zwrot VAT z UE musisz ponosić na terenie tych Państw różne wydatki. Do najpopularniejszych należą:

  • paliwo, opłaty za autostrady i przejazdy,
  • koszty konferencji, szkoleń i targów,
  • koszty podróży, hotele, naprawy, materiały,
  • koszty wypożyczenia samochodu, telekomunikacyjne, itp

oraz prowadzisz w Polsce firmę, która jest czynnym płatnikiem VAT w Polsce to musisz skorzystać z możliwości odzyskania zapłaconego podatku VAT w innych krajach Unii Europejskiej, czyli złożyć wniosek VAT-REF (VAT-REFUND).

Procedura zwrotu VAT z UE nie wiąże się z żadną kontrolą podatkową, w całości przebiega drogą elektroniczną (bez dokumentów papierowych !).

JEŚLI WIESZ O CO CHODZI, KLIKNIJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW


Kilka informacji dla osób niezorientowanych w temacie zwrotu VAT z zagranicy (VAT-REF)


Od 01.01.2010 roku Unia Europejska wprowadziła całkowicie nowe zasady zwrotu podatku VAT z UE..

Aktem prawnym normującym zwrot podatku VAT z UE jest Dyrektywa Komisji Europejskiej, co gwarantuje, że podstawowe zasady systemu zwrotu podatku VAT są wspólne dla wszystkich krajów członkowskich UE.

Z reguły możesz odzyskać znaczą część poniesionych wydatków - stawki podstawowe VAT w krajach UE mieszczą się w granicach 18% - 25%.

O zwrot podatku VAT możesz ubiegać się za okresy kwartalne lub dłuższe, do końca września kolejnego roku za rok poprzedni (np: za 2014 r. do 30.09.2015 r.). Minimalna kwota zwrotu to w większości krajów Unii równowartość 50 EURO.

Zwrot podatku VAT z UE następuje w okresie 4 miesięcy - w przypadku braku wątpliwości ze strony Państwa Zwrotu.

Pomogę Ci przygotować dokumenty źródłowe, przygotuję wniosek o zwrot VAT z UE (tzw. VAT-REF) oraz prześlę go do odpowiedniego urzędu skarbowego jako Twój Przedstawiciel.

Więcej informacji oraz obowiązujący cennik znajdziesz na stronach poświęconych procedurze zwrotu podatku VAT z zagranicy.

Zapraszam do niezobowiązującej rozmowy:
Roman Golly, tel. 607 102 103

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zrozumiałem